Starsza Księgowa

Opis stanowiska

Bieżąca kontrola dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym,

Dekretowanie i księgowanie dokumentów, rezerw oraz wyciągów bankowych,

 Analiza i rozliczanie kont księgowych, uzgadnianie sald,

Przygotowanie i analiza CIT oraz podatku odroczonego,

Proponowanie optymalizacji podatkowych,

Przygotowanie rocznego sprawozdania finansowego,

Monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości i ustaw podatkowych oraz ich implementacja,

Znajomość sprawozdawczości do GUS i NBP,

Weryfikacja deklaracji VAT oraz JPK,

Kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, banki)

Współpraca z audytorami, koordynowanie przepływu informacji,

Monitorowanie procesów finansowo-księgowych oraz rekomendowanie usprawnień i automatyzacji procesów,

Współpraca z międzynarodowymi działami wspierającymi w ramach Grupy kapitałowej

Udział w sporządzaniu dokumentacji Cen Transferowych,

Zarządzaniekilkuosobowym zespołem księgowym,

Raportowanie do Menadżera Finansowego

Wymagania

Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku,

Doświadczenia w zarządzaniu zespołem księgowym,

Bardzo dobrej znajomości zasad rachunkowości i przepisów podatkowych,

Bardzo dobrej znajomości MS Excel;

Wykształcenia kierunkowego (mile widziane uprawnienia Biegłego Rewidenta lub Doradcy Podatkowego),

Zdolności analitycznego myślenia i dokładności,

Odpowiedzialności, dużej samodzielności i doskonałej organizacji pracy,

Zaangażowania i entuzjazmu w wykonywaniu codziennych zadań, efektywnego motywowania podległego zespołu,

Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku będzie bardzo dużym atutem.

Nasz Klient oferuje

 Odpowiedzialne, pełne wyzwań stanowisko, dające możliwość realnego wpływu na funkcjonowanie firmy,

Umowę o pracę, bardzo dobre warunki zatrudnienia w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

Pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do programu sportowego,

Dynamiczny rozwój w obszarze księgowości i finansów, w międzynarodowym środowisku,

Miłą i przyjazna atmosferę pracy, dogodną lokalizację biura blisko centrum Warszawy,

Wsparcie w okresie wdrożenia,

Liczne szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe, kursy językowe.

Zanim zaaplikujesz zapoznaj się z klauzulą informacyją. Przesłanie CV oznacza zgodę na przetwarzanie przez HR Bank sp.z o.o. Administratora Twoich danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, przez HR Bank sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul Mokotowska 1, zawartych w przesyłanej przeze mnie ofercie pracy dla potrzeb obecnego i przyszłych procesów rekrutacji. Zostałem poinformowany, iż: 1/ HRBank sp. z o.o. będzie administratorem dotyczących przeze mnie danych osobowych