Starsza Księgowa

Opis stanowiska

·         Bieżąca kontrola dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym,

·         Dekretowanie i księgowanie dokumentów, rezerw oraz wyciągów bankowych,

·         Analiza i rozliczanie kont księgowych, uzgadnianie sald,

·         Przygotowanie i analiza CIT oraz podatku odroczonego,

·         Proponowanie optymalizacji podatkowych,

·         Przygotowanie rocznego sprawozdania finansowego,

·         Monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości i ustaw podatkowych oraz ich implementacja,

·         Znajomość sprawozdawczości do GUS i NBP,

·         Weryfikacja deklaracji VAT oraz JPK,

·         Kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, banki)

·         Współpraca z audytorami, koordynowanie przepływu informacji,

·         Monitorowanie procesów finansowo-księgowych oraz rekomendowanie usprawnień i automatyzacji procesów,

·         Współpraca z międzynarodowymi działami wspierającymi w ramach Grupy kapitałowej

·         Udział w sporządzaniu dokumentacji Cen Transferowych,

·         Zarządzaniekilkuosobowym zespołem księgowym,

·         Raportowanie do Menadżera Finansowego

Wymagania

·         Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku,

·         Doświadczenia w zarządzaniu zespołem księgowym,

·         Bardzo dobrej znajomości zasad rachunkowości i przepisów podatkowych,

·         Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego umożliwiającej swobodną komunikację w środowisku międzynarodowym (poziom min.B2);

·         Bardzo dobrej znajomości MS Excel;

·         Wykształcenia kierunkowego (mile widziane uprawnienia Biegłego Rewidenta lub Doradcy Podatkowego),

·         Zdolności analitycznego myślenia i dokładności,

·         Odpowiedzialności, dużej samodzielności i doskonałej organizacji pracy,

·         Zaangażowania i entuzjazmu w wykonywaniu codziennych zadań, efektywnego motywowania podległego zespołu,

·         Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku będzie bardzo dużym atutem.

Nasz Klient oferuje

·         Odpowiedzialne, pełne wyzwań stanowisko, dające możliwość realnego wpływu na funkcjonowanie firmy,

·         Umowę o pracę, bardzo dobre warunki zatrudnienia w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

·         Pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do programu sportowego,

·         Dynamiczny rozwój w obszarze księgowości i finansów, w międzynarodowym środowisku,

·         Miłą i przyjazna atmosferę pracy, dogodną lokalizację biura blisko centrum Warszawy,

·         Wsparcie w okresie wdrożenia,

·         Liczne szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe, kursy językowe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, przez HR Bank Maria Rogalska z siedzibą w Warszawie, przy ul Kirasjerów 4A/8, zawartych w przesyłanej przeze mnie ofercie pracy dla potrzeb obecnego i przyszłych procesów rekrutacji. Zostałem poinformowany, iż: 1/ HRBank Maria Rogalska będzie administratorem dotyczących przeze mnie danych osobowych