Architekt .Net

Oferta ważna do: 2017-10-31 Miejsce pracy: Warszawa/ Poznań

Opis stanowiska

-contribution into design and architecture work in end-to-end .NET based olution This is achieved through

translate of customer needs to requirements,

- high and detail level system solutions scoping,

- high and detail level system solutions design,

- gaps analysis and mitigation

 -project inter and extradependencies handlingwytwarzaniu

Wymagania

·         Competences:

-relevant experience with complex solutions architectures,

-balanced mix of technical and business solution perspective

-strong technical background and experience with formal architecture standards and methodologies

·         Narzędzia:

-Visual Studio 2010-2015,

- TFS,

- Git

·         Good English both oral and written

·         Personal profile:

- result oriented

- quick learner

- stress tolerant

- good communicator

-  can-do attitude

- team player

- willing to travel

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, przez HR Bank Maria Rogalska z siedzibą w Warszawie, przy ul Kirasjerów 4A/8, zawartych w przesyłanej przeze mnie ofercie pracy dla potrzeb obecnego i przyszłych procesów rekrutacji. Zostałem poinformowany, iż: 1/ Rogalski IT Consulting będzie administratorem dotyczących przeze mnie danych osobowych, w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.)