"Bardzo ciekawe narzędzie z klarownym raportem. Ważna jest również osoba konsultanta, który pomaga to jeszcze głębiej zinterpretować. Pomaga spojrzeć na siebie z większym zrozumieniem, a później to już tylko wybory, żeby żyć w jeszcze większym zadowoleniu i spełnieniu wykorzystując swój styl myślenia i styl działania. W moim przypadku przypadku była to zmiana profilu firmy, dla której pracuję, ale w branży tej samej"

"FRIS, dał mi świadomość mocny stron, które po części znałem. Zebrany materiał był sprecyzowany i cechy, które w tym przypadku mnie opisują były w jasnym sposób przedstawione. Spośród ostatnich prób poznania swojego poprzez testy to FRIS trafił i rozbroił moją osobę, niczym saper :)"

"Wiele testów zrobiłam w swoim życiu, ale FRIS mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Wiele nowego dowiedziałam się o sobie jak i moim postrzeganiu innych ludzi. Pozwolił mi uchwycić i zrozumieć swój styl myślenia i działania. Uświadomiłam sobie i nazwałam moje obszary do pracy i rozwoju"

"Podchodziłam sceptycznie, jak do wszystkich takich badań, ale okazało się, że FRIS pomógł mi rozwinąć skrzydła. Jako idealsitka i wizjonerka potrzebuje jasno określonych celów. FRIS naprawdę motywuje, bo człowiek „odkurza swoje szufladki i półeczki i po prostu działa. Bardzo warto."

"Od kiedy poznałam FIS, zrozumiałam kim jestem. I pozwoliłam sobie, na życie zgodne z moimi naturalnymi predyspozycjami. Od dziecka lubiłam sport i zdrową rywalizację. W życiu jestem zorientowana na cel. Praktyczna, nawet przy wyborze urodzinowych prezentów. Nie rozmyślam, nie analizuję... tylko DZIAŁAM i zawsze z włączonym serca. Wiem, że mój styl myślenia to ZAWODNIK, a styl działania to DZIAŁACZ. I odkąd to wiem, nie tłumaczę się nikomu z tego jaka jestem."

"Świadomość różnych stylów myślenia pozwala mi inaczej konstruować pytania dla członków mojego zespołu. Udzielanie informacji zwrotnej jest o wiele prostsze, budzi mniej kontrowersji i emocji. Potrafimy lepiej się ze sobą komunikować. Czy badanie FRIS mi się przydały? Tak, obecnie łatwiej mi się funkcjonuje i mam poczucie większego profesjonalizmu w zarządzaniu."

//hrbank.com.pl/wp-content/uploads/2017/09/2021-10-21_22-01-13.jpg
Zakres usługi
  • Badanie FRIS®️ - Wykonanie badania w celu określenia stylu myślenia i działania indywidualnego uczestnika badania. Badanie zespołu projektowego pod kątem dopasowania projektowego.
  • Analiza Badania FRIS®️ - Współpraca uczestnika z Certyfikowanym Trenerem w celu dokonania analizy wyników badania i omówienia najbliższego profilu Stylu Myślenia i Stylu Działania.
  • Ćwiczenia wspierające - Praca z trenerem w celu ugruntowania praktycznego zastosowania wiedzy nabytej podczas badania z uwzględnieniem predyspozycji uczestnika.

FRIS® to narzędzie do opisu różnorodności sposobów myślenia i działania pomagające zrozumieć swój styl poznawczy, naturalne predyspozycje, upodobania i wpływ własnych doświadczeń. Jest intuicyjne i w przystępny sposób umożliwia poznanie odpowiedzi na często zadawane pytania typu:

Jakie jest moje zachowanie w nowej sytuacji? Jaka reakcja jest najbardziej dla mnie naturalna? Jakie mam nawyki? Czemu najczęściej nadaje największy priorytet? Jaki jest proces mój proces podejmowania decyzji? Jak zmieniam się w czasie? Jaką przyjmuje postawę? Jak osiągam cele?

Zawodnik Zawodnik Perspektywa FAKTÓW

ocena faktów oraz przydatności do osiągnięcia konkretnego celu a także rozpoznanie związków przyczynowo skutkowych

Partner Partner Perspektywa RELACJI

skupiająca się na intuicyjnym rozpoznawaniu związków osób, obiektów i zdarzeń, które mogą być i są odbierane osobiście i subiektywnie.

Wizjoner Wizjoner Perspektywa IDEE

skoncentrowana na wychodzenie poza obecny stan rzeczy, swobodne podważanie obecnych zależności i odkrywania nowych zależności.

Badacz Badacz Perspektywa STRUKTURY

skupienie się wnikliwie na problemach, powodach, przyczynach, budowa spójnego i kompletnego obrazu przy wykorzystaniu dużej liczby szczegółowych kryteriów.

STYL MYŚLENIA + preferencje = STYL DZIAŁANIA

Połączenie Stylu Myślenia i Styl Działania uzmysławia uczestnikowi badania jego najbardziej naturalne i wartościowe predyspozycje.
Zawodnik Jakie są Twoje Style Myślenia i Style Działania?

HR Bank sp. z o.o. to firma specjalizująca się w rekrutacji na stanowiska średniego i wyższego szczebla w kraju jak i za granicą. Jako agencja pracy upowszechniamy dobre praktyki, ułatwiając najważniejszym podmiotom rynku pracy - Przedsiębiorcom i Pracownikom - nawiązywanie współpracy i realizację założonych celów. Staramy się wspierać kadrę zarządzającą jak i osoby indywidualne świadcząc poniższe usługi szkoleniowe w zakresie określenia Stylów Myślenia i Stylów Działania prowadzone przez akredytowanych trenerów FRIS®️.

Badanie FRIS®

Badanie FRIS® nie jest oceną ani pomiarem kompetencji, lecz służy do określenia Twojego naturalnego sposobu myślenia. Badanie jest w formie 76 pytań diagnostycznych, opracowanych na podstawie wyników polskiego projektu badawczego prowadzonego na dużej liczbie respondentów. Wyniki badania zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby obliczenia profilu indywidualnego uczestnika badania

Analiza Badania FRIS®

Trener w trakcie 90 min sesji indywidualnej pomaga uczestnikowi zinterpretować wyniki badania, omawia najbliższy Tobie profil Stylu Myślenia i Stylu Działania wynikający z odpowiedzi, których udzieliłeś w kwestionariuszu a także Twoje preferencje poznawczych oraz naturalnych sposobów działania.

Ćwiczenia wpierające

W sesji z Certyfikowanym Trenerem FRIS posługujemy się dodatkowymi materiałami: plansze, obrazy, karty i pionki. Odpowiednie wyselekcjonowane i dobranie ćwiczenia powodują to, że praca z obrazem i metaforą pozwala wyjść poza utarte schematy oraz przyjrzeć się sobie i swoim mocnym stronom z innej perspektywy. Dzięki temu silnie angażuje, motywuje do działania i podsuwa nowe pomysły.

Przykładowe korzyści uczestników wynikające z analizy wyników badania na podstawie raportów indywidualnych i zespołowych. Chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na badanie FRIS®️

Świadomość własnej roli i wartości

Świadomość własnego stylu komunikacji

Pozwala zrozumieć jaka jest Twoja rola w zespole, procesie, projekcie i na jakim etapie stanowisz największą wartość.

Raport indywidualny

Dla badanej grupy uczestników, którzy współpracują ze sobą prezentuje mapę potencjału zespołu wyrażoną Procesem FRIS od zainicjowania do wdrożenia wybranego przedsięwzięcia.

Pomaga zrozumieć osoby pracujące w zespole, ich sposób myślenia, działania oraz postawy, którą najchętniej przyjmują w zespole. Poprawia wydajność organizacji poprzez dobór najwłaściwszych osób do odpowiednich etapów w realizowanych inicjatywach.

Pozwala zrozumieć własny sposób komunikacji z innymi osobami, poprawić jej jakość i zwiększyć profesjonalizm. Załagodzić konflikty w zespole dzięki lepszej świadomość różnorodności Stylów Myślenia w zespole.

Czy wiem, że Wizjoner z Zawodnikiem to zupełnie różne punkty widzenia? Czy rozmowa z Partnerem może być dla Ciebie czystą przyjemnością? Czy dwóch Wizjonerów zwiastuje długie spotkanie? ….

Twoja komunikacja

Inne korzyści jakie odkryli nasi uczestnicy badania

<p class=Paulina

"/>
Wizjonerka, Entuzjastka
„Bardzo ciekawe narzędzie z klarownym raportem. Ważna jest również osoba konsultanta, który pomaga to jeszcze głębiej zinterpretować. Pomaga spojrzeć na siebie z większym zrozumieniem, a później to już tylko wybory, żeby żyć w jeszcze większym zadowoleniu i spełnieniu wykorzystując swój styl myślenia i styl działania. W moim przypadku przypadku była to zmiana profilu firmy, dla której pracuję, ale w branży tej samej”
Ernest
Ernest
Zawodnik, Indywidualista
„FRIS, dał mi świadomość mocny stron, które po części znałem. Zebrany materiał był sprecyzowany i cechy, które w tym przypadku mnie opisują były w jasnym sposób przedstawione. Spośród ostatnich prób poznania swojego poprzez testy to FRIS trafił i rozbroił moją osobę, niczym saper 🙂
Krystyna
Krystyna
Wizjonerka, Entuzjastka
„Wiele testów zrobiłam w swoim życiu, ale FRIS mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Wiele nowego dowiedziałam się o sobie jak i moim postrzeganiu innych ludzi. Pozwolił mi uchwycić i zrozumieć swój styl myślenia i działania. Uświadomiłam sobie i nazwałam moje obszary do pracy i rozwoju”
Anna
Anna
Wizjonerka, Idealista
„Podchodziłam sceptycznie, jak do wszystkich takich badań, ale okazało się, że FRIS pomógł mi rozwinąć skrzydła. Jako idealsitka i wizjonerka potrzebuje jasno określonych celów. FRIS naprawdę motywuje, bo człowiek „odkurza swoje szufladki i półeczki i po prostu działa. Bardzo warto."
Zofia
Zofia
Zawodnik, Działacz
Od kiedy poznałam FIS, zrozumiałam kim jestem. I pozwoliłam sobie, na życie zgodne z moimi naturalnymi predyspozycjami. Od dziecka lubiłam sport i zdrową rywalizację. W życiu jestem zorientowana na cel. Praktyczna, nawet przy wyborze urodzinowych prezentów. Nie rozmyślam, nie analizuję... tylko DZIAŁAM i zawsze z włączonym serca. Wiem, że mój styl myślenia to ZAWODNIK, a styl działania to DZIAŁACZ. I odkąd to wiem, nie tłumaczę się nikomu z tego jaka jestem.
Andrzej
Andrzej
Zawodnik, Indywidualista
Świadomość różnych stylów myślenia pozwala mi inaczej konstruować pytania dla członków mojego zespołu. Udzielanie informacji zwrotnej jest o wiele prostsze, budzi mniej kontrowersji i emocji. Potrafimy lepiej się ze sobą komunikować. Czy badanie FRIS mi się przydały? Tak, obecnie łatwiej mi się funkcjonuje i mam poczucie większego profesjonalizmu w zarządzaniu.

Obszary zastosowań i opinie ekspertów o FRIS®
FRIS® w biznesie i edukacji
Style myslenia FRIS
FRIS® w edukacji trenerów - Adam Walerjanczyk

Program poleceń

Program poleceń pracowniczych HR BANK to dobry system rekomendacji łączący sprawnie firmy i kandydatów. Zapoznaj się...

Polityka prywatności

Dane osobowe są zawsze przetwarzane zgodnie z przepisami prawa. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności

pl_PLPolski